Усі новини

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ долучилися до відзначення Європейського тижня громадського здоров’я

У межах Європейського тижня громадського здоров’я, який цьогоріч триває з 13 по 17 травня, 14 травня фахівці відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з медперсоналом КНП «Другий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» провели просвітницько-скринінгову акцію для містян.

З понеділка по п’ятницю кожен день Європейського тижня громадського здоров’я буде присвячений окремій темі. Вівторок, 14 травня – присвячений Психічному здоров’ю. Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ цього дня піклувалися про ментальне здоров’я черкащан, які мали змогу пройти анкетування за госпітальною шкалою тривоги і депресії (HADS) та отримали роздаткові матеріали з підказками щодо покращення психічного здоров’я та самопочуття. Також фахівці Центру переконували дорослих відмовитися від вживання тютюнових виробів та алкоголю, надавати перевагу збалансованому харчуванню, бути фізично активними, профілактувати організм від хвороб та дотримуватися Календаря щеплень задля того, щоб бути здоровим.

Крім цього, медичні працівники другого міського ЦПМСД проводили вимірювання артеріального тиску всім охочим, за потреби, спрямовували людей на консультацію до сімейного лікаря, оскільки зволікати із проблемами щодо підвищеного артеріального тиску небезпечно, цей симптом несе в собі загрозу виникнення серцево-судинних хвороб і може викликати інсульт.

Було протестовано на вірусні гепатити В та С 32 особи. Загалом акцію відвідали 74 особи.

Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжуватиме організовувати такі заходи як у місті Черкаси, так і по всій області, спрямовані на підвищення обізнаності про важливість психічного та фізичного здоров’я в нашому повсякденному житті.

Знайти