Усі новини

Громадське здоров’я – це передусім психічне здоров’я кожного

Психічний та соціальний добробут кожного залежать від того як ми піклуємося про ментальне здоров’я, а це – цілий комплекс дій на різних рівнях від особистого до національного.

Одною із важливих складових здоров’я людини є її ментальне здоров’я. Формування здорового психічного способу життя – багатофакторний процес, який відбувається під впливом природних умов, залежить від національних, культурних, релігійних особливостей та рівня соціально-економічного розвитку країни. У 75% випадків більшість захворювань є наслідком нашого способу життя що у великій мірі впливає на психічний стан людини.

Потрібно пам’ятати що здоровий спосіб життя – це комплекс дій, який включає:

  • дотримання принципів здорового харчування.Варто їсти максимально корисну їжу, яка насичує організм повноцінними білками, жирами природними вуглеводами та мікроелементами.
  • активний спосіб життя, регулярне заняття спортом. Сон більше 7 годин зменшує ризик інсультів та інфарктів на 33%;
  • відмову від шкідливих звичок (вживання наркотичних речовин, паління, надмірне вживання алкоголю): чим швидше ми позбудемось їх, тим краще будемо себе почувати, матимемо більше шансів уникнути серйозних психічних та соматичних захворювань;
  • своєчасну діагностику стану всього організму, що дозволяє виявляти на ранніх стадіях захворювання, які ефективно лікуються. Рекомендуємо проводити доступні для кожного українця безоплатні медичні дослідження та  послуги;
  • невід’ємною частиною здорового психічного способу життя є позитивне мислення, хороший настрій, що покращує обмін речовин в організмі, зміцнює імунітет, сповільнює процеси старіння.

Корисні та цікаві матеріали з питань надання допомоги собі чи рідним у складних життєвих обставинах можна знайти на платформі Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Знайти