Усі новини

Захищаємо здоров’я: мобільна вакцинальна акція в Іваньківській громаді

 

 

Фахівці Маньківського відділення спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб вакцинобусом відвідали жителів Іваньківської громади Уманського району.

7 травня було організовано виїзну вакцинальну акцію для жителів під гаслом «Захисти себе!» на базі фельдшерського акушерського пункту в селі Чорна Кам’янка.

 

Лікар Іваньківської АЗПСМ Світлана Фалієва перед вакцинацією провела обов’язковий первинний огляд – вимірювання артеріального тиску, температури, пульсу та рівня сатурації.

Фельдшерка Катерина Варволік провела щеплення пацієнтам від правця та дифтерії. Під час заходу від інфекційних хвороб щепилися 20 пацієнтів.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація. Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.

Під час зустрічі з жителями села працівники Центру проводили роз’яснювальну роботу. Зокрема, помічники лікаря-епідеміолога В’ячеслав Яременко, Наталія Довгопола та фельдшерка Надія Мазуренко комунікували з відвідувачами про:

  • профілактику кишкових інфекцій та гепатиту А;
  • планові щеплення, які запобігають інфекційним захворюванням;
  • як краще вберегтися від укусів кліщами у весняно-осінній період;
  • профілактику неінфекційних захворювань;
  • ментальне здоров’я;
  • профілактику туберкульозу;
  • здорове харчування та профілактику ботулізму.

Спеціалісти надали рекомендації зі здорового способу життя, зокрема раціонального харчування, рухового режиму та особистої гігієни.

Під час заходу помічниця лікаря-епідеміолога Алла Слюсаренко розповсюдила буклети, листівки, плакати з корисною інформацією про збереження здоров’я, пам’ятки та брошури з доказовою інформацією, яка допоможе краще дбати про здоров’я.

Ця акція є частиною зусиль з підвищення рівня вакцинації та покращення здоров’я населення.

Знайти