Усі новини

Здоров’я – це вибір кожного: кроки до здорової української нації

Здоров’я значною мірою залежить від способу життя. Та це не лише особисті зусилля, це – також створення і впровадження політик, які визначають добробут суспільства. Уряд, науковці, медичні працівники та суспільство працюють разом, щоб підвищити обізнаність про громадське здоров’я.

Минулого року набув чинності Закон України «Про систему громадського здоров’я», який був розроблений із метою врегулювання механізмів створення ефективної системи громадського здоров’я в Україні для  сприяння зміцнення здоров’я населення, запобіганню хворобам та збільшенню тривалості життя.

Уведення в дію цього закону є одним із чинників повноцінного функціонування системи громадського здоров’я України. Він дозволить оновити систему охорони здоров’я, зробити її сучасною та інтегрованою в європейську мережу, а також створити комплексну систему громадського здоров’я. Реалізація цього документа ще більше інтегрує Україну в європейський простір, його виконання допоможе збільшити тривалість активного життя й наблизити цей показник до європейського.

Запобігання розвитку хвороб і контроль над ними передбачені угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Закон гарантує кожній людині безпечні для здоров’я і життя харчові продукти, питну воду, довкілля, умови праці, навчання, виховання, побуту, дозвілля, відпочинку. Водночас він зобов’язує громадян піклуватися про своє здоров’я, здоров’я і гігієнічне виховання дітей; не шкодити здоров’ю інших тощо.

Центри контролю та профілактики хвороб є одним із основних суб’єктів відносин у сфері громадського здоров’я  і формуються як складова системи епідеміологічного нагляду та реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я з урахуванням комплексного підходу – здоров’я у всіх політиках.

Фахівці Центрів здійснюють проведення оцінки ризиків для здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення регіону. Також – проведення за результатами такої оцінки відповідних профілактичних, обстежувальних, консультаційних та інших заходів, надання рекомендацій щодо усунення ризиків у сфері санітарно-епідемічного благополуччя населення:

  • проводять рутинний моніторинг показників з метою прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них;
  • значну увагу приділяють профілактиці неінфекційних захворювань, зокрема серцево-судинних захворювань, інсультів, інфарктів, онкозахворювань та впровадженню програми ментального здоров’я;
  • проводять діяльність зі запобігання інфекційних захворювань, керованих засобами специфічної імунопрофілактики, що вимагає постійної широкої адвокації протиепідемічних заходів, насамперед профілактичного щеплення різних верств населення.

Наше кредо – передбачити загрози, захистити здоров’я, зберегти майбутнє!

Знайти