Результати моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції за 39-й тиждень 2024 року
30 вересня 2024За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 20 по 26 вересня 2024 (39-й тиждень року), який проведено фахівцями Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики МОЗ України», в області зареєстровано 68 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції.
Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 5,88, що на 41,67% більше, ніж за аналогічний період минулого року (48 випадків та 4,15 відповідно).
На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіли: у Черкаському районі – 44 особи (інт. пок. – 7,58 на 100 тис. населення), Уманському – 12 осіб (4,85 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 6 осіб (3,09 на 100 тис. нас.), Золотоніському – 6 осіб (4,42 на 100 тис.нас.).
У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології складали – 58,82%, гастроентероколіти встановленої етіології – 27,94%, сальмонельоз – 13,24%. Серед гастроентероколітів встановленої етіології у 21,05% етіологічним чинником були ротавіруси.
Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на територіях Лисянської, Смілянської, Черкаської територіальних громад.
Упродовж 39-го тижня 2024 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку шигельозу, вірусного гепатиту А.
В осередках інфекції проведені усі протиепідемічні та профілактичні заходи.
Щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції, дотримуйтесь чистоти та гігієни навколо вас:
- завжди мийте руки перед вживанням та приготуванням їжі, після перебування у місцях масового скупчення людей (вулиці, ринки, пляжі, магазини, транспорт, відпочинок на природі), після відвідування туалету;
- не торкайтесь обличчя невимитими руками;
- вживайте воду гарантованої якості;
- купаючись у водоймі, не ковтайте воду;
- перед вживанням ретельно мийте питною водою овочі та фрукти.
УВАГА!
При появі симптомів захворювання – підвищення температури тіла, головний біль, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі тощо, своєчасно звертайтесь за медичною допомогою.
Самолікування може призвести до значних ускладнень. Особливо це стосується дітей раннього віку.
Тож дбайте про своє здоров’я та не хворійте!