Куріння чи здоров’я – зроби вибір: в області відбулись заходи з промоції здорового способу життя
10 червня 2026
Тютюнопаління є однією з найпоширеніших в усьому світі шкідливою звичкою. З нагоди Всесвітнього дня без тютюну та інформаційно-просвітницької роботи з профілактики неінфекційних хвороб, працівники Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели заходи, лекції та зустрічі з промоції відмови від шкідливої звички.
Фахівчині Звенигородського районного відділу Мар’яна Нестерова та Марина Заверченко провели лекцію на тему «Знай про ризик. Правда про куріння» серед студентів та викладачів ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».
Під час зустрічі студентам донесли інформацію:
- що таке сигарети, вейпи та електронні сигарети;
- види куріння;
- чому електронні сигарети також шкідливі;
- ризики для здоров’я від електронних сигарет;
- вплив нікотину на організм.
Під девізом «Викриття ілюзії привабливості» фельдшерка санітарна Звенигородського районного відділу Олеся Череватенко та помічник лікаря-епідеміолога Олександр Стремецький організували та проведено інформаційно-просвітницькі заходи у закладах освіти. Зокрема фахівці відвідали Лисичобалківську гімназію, Вербовецьку філію Калинопільського ліцею №2, Кайтанівський заклад дошкільної освіти.
Учасникам заходів розповідали про вплив на здоров’я людини способу життя та шкоду тютюну. Принагідно провели вимірювання артеріального тиску, росту та ваги.
Фахівці Золотоніського районного відділу провели інформаційно-просвітницькі заходи в установах та закладах району. Зокрема залучили працівників:
- комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Новодмитрівської сільської ради» відділення «Центр соціально-психологічної допомоги» с. Домантове;
- КП «Золотоніський міський ЦПМСД» (амбулаторія № 2);
- Золотоніської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5;
- Зорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Хрущівського НВК «загальноосвітня школа І-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради;
- Перервенцівського закладу загальної середньої освіти;
- філіалу Золотоніського газового господарства в селищі Драбів;
- КНП «Драбівська багатопрофільна лікарня» та серед відвідувачів сімейного лікаря Паляничка О.Д.;
- серед внутрішньо переміщених осіб.
Під час заходів охочим вимірювали артеріальний тиск, зріст, вагу, обраховували індекс маси тіла та проводили просвітницьку роботу щодо негативного впливу на здоров’я тютюну. Особливу увагу приділили небезпеці нових видів тютюнової промисловості, орієнтованих на дітей та підлітків.
Фахівці Христинівського відділення Уманського міськрайонного відділу провели інформаційно-просвітницьку роботу для учнівської молоді та внутрішньо-переміщених осіб.
Фельдшер санітарний Петро Кіщук організував зустріч в місці тимчасового перебування ВПО в селі Кузьмина Гребля, а фельдшерка санітарна Наталія Кирилюк провела пізнавальні заходи для учнів 8-11 класів Христинівського ліцею № 1 та Шельпахівського ліцею.
Під час зустрічей слухачам розповіли про шкоду куріння, його наслідки для здоров’я та шляхи відмови від шкідливої звички. Молоді презентували матеріали «Знай про ризик-правда про куріння, яку варто знати» та роздали пам’ятні буклети.
Завідувачка відділення епідеміологічного нагляду за неінфекційними хворобами Черкаського міськрайонного відділу Раїса Зієрова провела лекцію в новому шелтері для внутрішньо переміщених осіб, що відкрився в м. Черкаси.
У ході лекції фахівчиня навела до прикладу вражаючі статистичні дані щодо куріння в світі та Україні. Зі слухачами також обговорили, як виникає нікотинова залежність, ризик яких захворювань підвищує куріння, шкоду «пасивного куріння» тощо.
Фельдшерка санітарна Людмила Дрокіна поширила просвітницькі роздаткові матеріали «Тютюнопаління чи здоров’я – обирайте самі».