Усі новини

Питання погіршення ситуації із захворюваністю на сказ та лептоспіроз розглянули на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії в Умані

Лікарка-епідеміологиня Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Швиденко взяла участь у засіданні місцевої Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Уманської районної  державної  адміністрації, яке відбулося під головуванням заступника голови РДА Степана Фащевського.

У ході засідання розглянули епізоотичну ситуацію в Уманському районі за 2024 рік та прогноз на 2025. Олена Швиденко ознайомила присутніх із показниками захворюваності на сказ та лептоспіроз.

Про ситуацію із захворюваністю населення Уманського району на лептоспіроз

У 2024 році в Уманському районі зареєстровано 13 випадків захворювання, що становить 76,5 % від захворюваності по області. В  Умані зареєстровано 4 випадки, у Маньківській, Монастирищенській та Паланській територіальних громадах – по 2, у Бабанській, Дмитрушківській та Ладижинській – по 1.

За 2 місяці 2025 року на Уманщині (с. Христинівка) зареєстровано перший в області випадок захворювання на лептоспіроз.

Про ситуацію зі сказом на Уманщині

У 2024 році, за даними Головного Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, у 8-ми громадах Уманського району зафіксовано 17 випадків сказу серед тварин (із 94 в області): Христинівська, Маньківська, Монастирищенська, Жашківська, Буцька, Іваньківська, Паланська та Дмитрушківська територіальні громади.

На сьогодні епізоотична ситуація в районі погіршилась. За 2 місяці 2025-го зафіксували 6 випадків (із 20 в області) у 4 громадах (Христинівська, Маньківська, Дмитрушківська, Ладижинська). Для порівняння, торік за той же період у 3-х громадах зареєстрували удвічі менше – 3 випадки (с. Христинівка, селище Маньківка, с. Летичівка Монастирищенської громади).

Фахівчиня висвітлила проблему своєчасності та достовірності екстрених повідомлень від лікувальних установ щодо звернення потерпілих від нападу тварин по медичну допомогу. За словами лікарки-епідеміологині, епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ лишається неблагополучним, враховуючи:

  • труднощі регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах,
  • результати позитивних моніторингових досліджень відстріляних лисиць у мисливських та лісових угіддях.

Присутні ознайомились із проєктом Плану роботи  комісії  на 2025 рік та актуальними проблемами захворюваності на сказ серед тварин.

Акцентували увагу на співпраці (обміні інформацією) закладів охорони здоров’я та ветеринарної медицини, необхідності державної  реєстрації   та імунізації, дотриманні правил утримання домашніх тварин, ідентифікації сільськогосподарських тварин, виконанні заходів регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом.

Керівники лікувальних установ району поінформували присутніх щодо організації антирабічної допомоги постраждалим.

Поділитися:
Знайти