Усі новини

Від профілактики до здорових звичок: як фахівці Черкаського обласного ЦКПХ підвищують обізнаність жителів громад про власне здоров’я

Здоров’я громади починається з відповідального ставлення до себе та своєчасного звернення по медичну допомогу. Саме тому фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять просвітницькі заходи, здійснюють моніторингові візити та залучають черкащан до інформаційних кампаній.

У центрі уваги — профілактика інфекційних і неінфекційних захворювань, вакцинація, здорове харчування, ментальне здоров’я, участь у програмі «Скринінг здоров’я 40+» та популяризація здорового способу життя.

Золотоніський район

Фахівчині Чорнобаївського відділення Золотоніського районного відділу Надія Тупик та Тетяна Труш здійснили моніторинговий візит до пришкільного оздоровчого табору в селі Хрестителеве.

Працівникам харчоблоку нагадали про важливість здорового, повноцінного харчування дітей. Принагідно відібрали 2 зразки питної води для дослідження якості.

Дітям, які відпочивають в оздоровчому таборі, продемонстрували  руханку, техніки дихальних вправ та принципи самодопомоги для поліпшення психоемоційного стану.

Із працівниками обговорили симптоми «професійного вигорання». Наголосили на важливості профілактичних медоглядів, здорового способу життя, фізичної активності, збалансованого харчування, відмови від шкідливих звичок.

У межах інформаційно-просвітницької роботи з ознайомлення населення з Національною програмою «Скринінг здоров’я 40+» фахівчині відвідали понад 10 закладів освіти та охорони здоров’я в селах Велика Бурімка, Васютинці, Богодухівка, Красенівка, Москаленки та селищі Чорнобай.

Фахівці Золотоніського районного відділу провели санітарно-просвітницькі заходи з працівниками закладів освіти та підприємств Гельмязівської, Новодмитрівської, Зорівської, Вознесенської громад, зокрема:

  • Підставківського, Хрущівського, Драбівецького навчально-виховних комплексів;
  • філії «Подільської гімназії з дошкільним підрозділом» опорного закладу освіти «Новодмитрівський ліцей»;
  • закладів дошкільної освіти «Теремок» с. Мехедівка, «Кристалик», «Калинка»;
  • комунального підприємства «Джерело».

У межах зустрічей відбулись бесіди щодо участі в програмі «Скринінг здоров’я 40+», профілактики серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, онкозахворювань, поліпшення ментального здоров’я, важливості фізичної активності, здорового харчування, боротьби з тютюнокурінням.

Принагідно фахівчині Золотоніського районного відділу Ольга Дзюба, Тетяна Мірошник спільно з представниками районного управління й державної адміністрації, а також – спеціалістами соціального захисту та охорони здоров’я здійснили моніторингові візити до місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у Драбівській громаді.

Із мешканцями обговорили дотримання правил особистої гігієни, профілактику інфекційних та неінфекційних захворювань, переваги здорового способу життя, умови участі в «Скринінг здоров’я 40+»

У ході візиту відібрано зразки питної води для дослідження за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, керівництву надані рекомендації щодо забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог.

Черкаський район

Фахівці Черкаського міськрайонного відділу активно долучаються до просвітницьких заходів у Чигиринській громаді. Лікарі Василь Щербина та Світлана Притула провели цікаві зустрічі з вихованцями спортивних шкіл.

Дітей ознайомили з 5 складовими здорового способу життя: щоденною фізичною активністю, збалансованим харчуванням, здоровим сном, зменшенням споживання солі та цукру, відмовою від шкідливих звичок.

Юні спортсмени отримали поради щодо вкорінення корисних звичок у побуті, взяли участь в обговоренні негативного впливу алкоголю й нікотину на здоров’я.

Фахівчиня Корсунь-Шевченківського відділення Черкаського міськрайонного відділу Віра Трохименко зустрілась із працівниками харчоблоку Селищенського ліцею.

У ході бесіди обговорили основні правила запобігання гострим кишковим інфекціям та харчовим отруєнням, пов’язаним із порушенням санітарно- гігієнічних вимог до приготування їжі. Значну увагу фахівчиня приділила промоції здорового способу життя і поліпшенню психологічного мікроклімату на робочому місці та вдома.

Звенигородський район

Фахівці Звенигородського районного відділу Олеся Череватенко, Олександр Сремецький та Світлана Захарченко організували активності у Мокрокалигірській громаді. Відбулись тематичні лекції та бесіди в закладах освіти, акції для населення, спрямовані на популяризацію вакцинації, збереження ментального здоров’я, промоцію здорового способу життя.

Уманський район

Фахівці Жашківського відділення Уманського міськрайонного відділу долучились до активностей на базі КНП «ЦПМСД Жашківської міської ради».

У тісній співпраці з колегами первинної ланки медицини фахівчині відділення Юлія Вінніцька та Дарина Марущак спілкувалися з відвідувачами закладу:

  • роз’яснювали важливість своєчасної вакцинації,
  • принципи здорового харчування
  • методи підтримки психічного здоров’я в умовах стресу.

Відповіді на запитання пацієнтів також стосувалися зміцнення імунітету та збереження здоров’я всієї родини.

Турбота про своє здоров’я має стати нормою і культурою поведінки кожної людини та суспільства загалом

Поділитися:
Знайти